Telefononi në
0692079503
E Hene - E Premte
08:00-16:00
E Shtune
08:00-14:00

Vaksina Pfizer: Nuk garantojmë që të vaksinuarit nuk e transmetojnë koronavirusin.

18 Maj, 2020

Kliko linkun për të parë dokumentin origjinal.

https://www.nbcnews.com/news/us-news/3-vaccine-executives-say-after-approval-distribution-will-be-main-n1249928

Dec. 3, 2020, 11:49 PM CET

Albert Bourla CEO i kompanisë amerikane Pfizer në një intervistë të dhënë për NBC News u pyet nga gazetari dhe moderatori Lester Holt, nëse një dozë e vaksinës a do të parandalonte infektimin e të tjrëve.

Bourla tha se është ende e panjohur nëse njerëzit që janë vaksinuar mund të jenë akoma bartës të virusit dhe në gjendje që ta transmetojnë atë tek të tjerët.

“Unë mendoj se kjo është diçka që duhet të shqyrtohet. Ne nuk jemi të sigurt për këtë tani,” tha ai.